EΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΕΚΠΑ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΑ (ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ, 12/4/2023, 7:30 - 8:00 Μ.Μ.)

Eισαγωγική ομιλία φοιτητών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ σε συναυλία της ΚΟΑ (Μεγάλη Τετάρτη, 12/4/2023, 7:30 - 8:00 μ.μ.)

Την Μεγάλη Τετάρτη, 12 Απριλίου 2023 και ώρα 7:30 - 8:00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η δεύτερη κατά σειρά εισαγωγική ομιλία φοιτητών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ στη συναυλία της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών με τίτλο: "Missa Solemnis - Πασχαλινή συναυλία".

Οι Υποψήφιες Διδάκτορες της Κατεύθυνσης Ιστορικής και Συστηματικής Μουσικολογίας, κυρίες Τζωρτζίνα Μερεντίτη και Μαρία Θεοφίλη, θα πραγματοποιήσουν ιστορικο-αναλυτική προσέγγιση της εποχής και του εμβληματικού έργου του προγράμματος. Πρόσθετο υλικό από τις ομιλίες θα αναρτηθεί προσεχώς σε ιστοσελίδα του Τμήματος.

Θερμές ευχαριστίες στον κ. Τίτο Γουβέλη για τη στήριξη από την πλευρά της ΚΟΑ, καθώς και στον Καθηγητή κ. Νίκο Μαλιάρα για την καθοδήγηση των υποψηφίων διδακτόρων.

Η επόμενη εισαγωγική ομιλία φοιτητών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ σε συναυλία της ΚΟΑ θα πραγματοποιηθεί στις 28 Μαΐου 2023.