Τμήμα Μουσικών Σπουδών

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι έχει ενεργοποιηθεί η Επιτροπή Ακαδημαϊκής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης για τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του ΤΜΣ ΕΚΠΑ. Στην επιτροπή συμμετέχουν:

Μέλη ΔΕΠ:

Αναγνωστοπούλου Χριστίνα (chrisa@music.uoa.gr)

Λαλιώτη Βασιλική (lalioti@music.uoa.gr)

Σεργίου Παύλος (psergiou@music.uoa.gr)

Μέλη ΕΕΠ:

Αδαμοπούλου Χριστιάνα (cadamopoulou@music.uoa.gr)

Περακάκη Ελισάβετ (eperak@music.uoa.gr)

Μέλη ΕΔΙΠ

Μαλαφής Ιωάννης (ymalafis@music.uoa.gr)

Σκοπός της επιτροπής είναι:

Α) Η διευκόλυνση της μετάβασης των πρωτοετών φοιτητών του Τμήματος στο νέο ακαδημαϊκό περιβάλλον.

Β) Η διευκόλυνση της επικοινωνίας με τις υπάρχουσες υπηρεσίες και δομές του ΤΜΣ και του ΕΚΠΑ που αφορούν στην υποστήριξη των φοιτητών σε θέματα ακαδημαϊκής πορείας, επαγγελματικού προσανατολισμού και ψυχοκοινωνικών προβλημάτων.

Γ) Η υλοποίηση δράσεων βραχείας διάρκειας με στόχο την ακαδημαϊκή καθοδήγηση (δεξιότητες μελέτης, συγγραφή πτυχιακής εργασίας, κ.λπ.)

Οι ενδιαφερόμενοι/ες φοιτητές και φοιτήτριες μπορούν να επικοινωνήσουν με το μέλος της επιτροπής που επιθυμούν και να συζητήσουν σε χρόνο που θα αποφασιστεί από κοινού.

*Διευκρινίζεται ότι η επιτροπή δεν υποκαθιστά τον ρόλο της γραμματείας του Τμήματος, των διδασκόντων των μαθημάτων και εποπτών των πτυχιακών εργασιών.