ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΩΡΑΣ, ΛΟΓΩ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΜΕΤΡΟ. * * * ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ 2023: ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΥΝΟΛΩΝ ΤΟΥ ΤΜΣ ΕΚΠΑ (30/3/2023)

Ενημέρωση: Αλλαγή ημέρας και ώρας, λόγω απεργίας μετρό.  * * *   Μουσική Άνοιξη 2023: Συναυλίες Μουσικών Συνόλων του ΤΜΣ ΕΚΠΑ (30/3/2023)

Αλλαγή ημέρας και ώρας της συναυλίας Μουσικής Δωματίου, λόγω απεργίας των εργαζομένων του Μετρό.

Η εκδήλωση με τίτλο: "Μουσική Δωματίου: Μικρή Ανθολογία" που αρχικά είχε προγραμματιστεί για αύριο Τρίτη 28-3-2023 στην αίθουσα του φιλολογικού συλόγου "Παρνασσός", τελικά θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη στις 6.30 μμ στην ίδια αίθουσα. Στην ίδια μέρα και αίθουσα θα γίνει και δεύτερη συναυλία, στις 8.30 μμ, με τίτλο "Σύγχρονη μουσική για ένα και δύο πιάνα - Αφιέρωμα στον Γιώργο Σισιλιάνο".

-------------------------------------------------------------------------

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων "Μουσική Άνοιξη" το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ διοργανώνει στις 30 Μαρτίου 2023 δύο συναυλίες μουσικών συνόλων με την συμμετοχή των φοιτητριών και φοιτητών του ΤΜΣ, στην αίθουσα του Φιλολογικού Συλλόγου "Παρνασσός" (Πλ. Αγ. Γεωργίου Καρύτση 8). Είσοδος ελεύθερη.

Πέμπτη 30 Μαρτίου, 6.30 μμ

Μουσική Δωματίου: Μικρή Ανθολογία

Έργα Γιάννη Κωνσταντινίδη, Matteo Falloni, Ehsan Saboohi, Robert Rønnes, François-Joseph Naderman και Robert Schumann

Διδασκαλία - Καλλιτεχνική Επιμέλεια: Καθηγητής Παύλος Σεργίου