ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΩΝ ΠΛΗΜΜΥΡΩΝ

Με γνώμονα τη διευκόλυνση της εκπαιδευτικής διαδικασίας φοιτητών που επλήγησαν από τις πρόσφατες καταστροφικές πλημμύρες, παρακαλούμε όπως διευκολύνετε τη συμμετοχή τους στην εξεταστική περίοδο (νέες ημερομηνίες εξέτασης μαθημάτων ή εναλλακτικοί τρόποι εξέτασης).

Παράκληση να ληφθεί μέριμνα τόσο για τους φοιτητές που διαμένουν στις πληγείσες περιοχές, όσο και για τους φοιτητές της Βορείου Ελλάδος, οι οποίοι λόγω των περιορισμών στο οδικό δίκτυο δεν μπορούν επί του παρόντος να μετακινηθούν προς την Αθήνα.

Συγκεκριμένα, παρακαλούμε όπως ενημερώσετε τους φοιτητές/τριες του Τμήματός σας που είναι αντιμέτωποι με τα παραπάνω προβλήματα, να αποστείλουν, το συντομότερο δυνατό, ενημερωτικό email προς τη Γραμματεία του Τμήματός τους με θέμα «Αδυναμία συμμετοχής στην εξέταση λόγω των φυσικών καταστροφών σε περιοχές της Θεσσαλίας». Στο email θα πρέπει να αναφέρουν τα εξής στοιχεία:

* Το ονοματεπώνυμο και τον αριθμό μητρώου του/της φοιτητή/τριας

* Τη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας του/της φοιτητή/τριας

* Τα μαθήματα (τίτλος και κωδικός μαθήματος, ημερομηνία εξέτασης) στα οποία δεν κατέστη δυνατό ή δε δύναται να προσέλθουν λόγω της έκτακτης κατάστασης και τον Διδάσκοντα του μαθήματος. Σημειώνεται ότι, απαραίτητη προϋπόθεση είναι τα μαθήματα αυτά να έχουν συμπεριληφθεί στις σχετικές δηλώσεις κατά τη διάρκεια του προηγούμενου ακαδ. έτους (2022-2023).

Σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τη συνδρομή σας.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος