ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΙΣΙΛΙΑΝΟΣ (1920-2005)· ΕΚΑΤΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ

Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου 2020
Γιώργος Σισιλιάνος (1920-2005)· εκατό χρόνια από τη γέννησή του

Το Tμήμα Μουσικών Σπουδών διοργάνωσε διαδικτυακή επιστημονική ημερίδα για τον εορτασμό των 100 χρόνων από τη γέννηση του διεθνούς φήμης συνθέτη Γιώργου Σισιλιάνου (1920-2005) την Παρασκευή 11/12/2020.

Δείτε το Πρόγραμμα της Ημερίδας

Χαιρετισμός του Κοσμήτορα της Φιλοσοφικής Σχολής Καθηγητή κ. Αχιλλέα Χαλδαιάκη

Χαιρετισμός της Προέδρου του Τμήματος Μουσικών Σπουδών Καθηγήτριας κ. Αναστασίας Γεωργάκη

Εναρκτήρια ομιλία του Καθηγητή κ. Λίνου-Αλέξανδρου Σισιλιάνου με θέμα: «Η αδήριτη ανάγκη του Σισιλιάνου για μουσική δημιουργία»