ΣΥΝΑΥΛΙΑ "AMBIENT DIRECTIONS"

Η Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής, σε συνεργασία με το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών, το Τμήμα Μουσικών Σπουδών και το Μουσείο Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης, του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας, διοργανώνει, την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 17:00, συναυλία, υπό τον τίτλο Ambient Directions, στον χώρο του Μουσείου (2ος όροφος ΦΛΣ, αίθουσα 210).

Στη συναυλία, η οποία εντάσσεται στον επετειακό κύκλο εορτασμών των 30 χρόνων λειτουργίας του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών, θα ερμηνεύσουν μουσική ο καθηγητής του ΤΘΣ κ. Μηνάς Ι. Αλεξιάδης (Πλήκτρα & Synthesizers) και ο κ. Χρήστος Γκοτσίνας (Drums & Cymbals).

O Μηνάς Ι. Αλεξιάδης εμφανίζεται, για πρώτη φορά στη Σχολή μας, με την ιδιότητά του ως μουσικός. Με τον πολύ σημαντικό ντράμερ Χρήστο Γκοτσίνα, παρουσιάζουν, επίσης για πρώτη φορά, ένα πρωτότυπο μουσικό ιδίωμα, βασισμένο στη μουσική χρονικότητα και τα ηχητικά περιβάλλοντα. Επιμέλεια και ρύθμιση ήχου από τον απόφοιτο του ΠΜΣ Μουσικής Τεχνολογίας του ΤΜΣ, Απόστολο Θεοδοσίου.

Είστε όλοι και όλες ευπρόσδεκτοι!