ΠΡΟΣΕΧΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΑ, 1.3.2024

Προσεχής εισαγωγική ομιλία φοιτητών σε συναυλία της ΚΟΑ, 1.3.2024

Την Παρασκευή 1η Μαρτίου 2024 και ώρα 7:30 - 8:00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η δεύτερη κατά σειρά για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 εισαγωγική ομιλία φοιτητών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ στη συναυλία της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών με τίτλο: "Μερικοί το προτιμούν μπλε".

Οι φοιτήτριες Ηλέκτρα-Ξένια Παντελή και Μαρία Καραδημητρίου της Κατεύθυνσης Ιστορικής και Συστηματικής Μουσικολογίας θα πραγματοποιήσουν ιστορικο-αναλυτική προσέγγιση της εποχής και των έργων του προγράμματος.

Πρόσθετο υλικό από τις ομιλίες θα αναρτηθεί προσεχώς σε ιστοσελίδα του Τμήματος.

Θερμές ευχαριστίες στον κ. Τίτο Γουβέλη για τη στήριξη από την πλευρά της ΚΟΑ, στον Καθηγητή κ. Νίκο Μαλιάρα και το μέλος ΕΔΙΠ κ. Μαγδαληνή Καλοπανά για την καθοδήγηση των φοιτητριών.

Η επόμενη εισαγωγική ομιλία φοιτητών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ σε συναυλία της ΚΟΑ θα πραγματοποιηθεί στις 29 Μαρτίου 2024.