"ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΥΜΑΙΕΣ ΤΗΣ ΜΝΗΜΗΣ" 12/10/2022

"Στις προκυμαίες της μνήμης" 12/10/2022

Στο πλαίσιο των μαθημάτων "Η διαθεματική προσέγγιση στη διδασκαλία της μουσικής" (Τμήμα Μουσικών Σπουδών) και "Μουσικοπαιδαγωγικά Συστήματα" (Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης) της Σμαράγδας Χρυσοστόμου, με τη συνεργασία της Ελισάβετ Περακάκη (ΕΕΠ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών) και με τη συμμετοχή και συνεργασία των φοιτητών του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών με υπεύθυνη καθηγήτρια την Κλειώ Φανουράκη, δημιουργήθηκε ένα ψηφιακό δρώμενο με αφορμή την επέτειο μνήμης της Μικρασιατικής Καταστροφής με τίτλο "Στις προκυμαίες της μνήμης".

Το δημιουργικό βίντεο θα παρουσιαστεί για πρώτη φορά κατά την έναρξη του επετειακού Συνεδρίου για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή, που διοργανώνει το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών, την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου, στις 11.30 πμ, στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Είστε όλοι προσκεκλημένοι.

Μπορείτε να βρείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα του συνεδρίου στον σύνδεσμο που ακολουθεί: https://conferences.uoa.gr/event/55/