ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ 2023 - "ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΙΕΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ" (3/4/2023)

Μουσική Άνοιξη 2023 - "Λόγος και μέλος από τις ακολουθίες της Μεγάλης Εβδομάδος" (3/4/2023)

Στο πλαίσιο των μουσικών εκδηλώσεων του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ, Μουσική Άνοιξη 2023, ο οποίος περιλαμβάνει συναυλίες έντεχνης, ηλεκτρoακουστικής, jazz, παραδοσιακής και δημοφιλούς μουσικής με τη συμμετοχή προπτυχιακών  και μεταπτυχιακών  φοιτητών  και  υποψηφίων διδακτόρων του Τμήματος, καθώς και των Μουσικών Συνόλων του τμήματος, τη Δευτέρα 3 Απριλίου 2023, στις 7:00 μ.μ., στον Ιερό Πανεπιστημιακό Ναό Εισοδίων της Θεοτόκου (Καπνικαρέα) θα παρουσιαστεί η εκδήλωση ῾᾽Λόγος και μέλος από τις ακολουθίες της Μεγάλης Εβδομάδος῾῾, όπου θα ψάλλει χορός ψαλτών του μεταπτυχιακού προγράμματος ῾῾Βυζαντινή Μουσικολογία και Ψαλτική Τέχνη῾῾ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών υπό την χοραρχία του φοιτητή του Προγράμματος και πρωτοψάλτου κ. Ιωάννου Χρήστου.

Αφίσα της εκδήλωσης