EΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΕΚΠΑ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΑ (ΚΥΡΙΑΚΗ, 28/5/2023, 7:30 - 8:00 Μ.Μ.)

Την προσεχή Κυριακή, 28 Μαΐου 2023 και ώρα 7:30 - 8:00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η τρίτη κατά σειρά εισαγωγική ομιλία φοιτητών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ, στη συναυλία της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών με τίτλο: "Christoph Eschenbach – Zuill Bailey".

Οι φοιτητές της Κατεύθυνσης Ιστορικής και Συστηματικής Μουσικολογίας, κύριοι Λεόντιος Τσόκας και Νίκος Φιργιόλας, θα πραγματοποιήσουν ιστορικο-αναλυτική προσέγγιση της εποχής και των έργων του προγράμματος.

Πρόσθετο υλικό από τις ομιλίες θα αναρτηθεί προσεχώς σε ιστοσελίδα του Τμήματος.

Θερμές ευχαριστίες στον κ. Τίτο Γουβέλη για τη στήριξη από την πλευρά της ΚΟΑ, καθώς και στον Καθηγητή κ. Νίκο Μαλιάρα και τη Μαγδαληνή Καλοπανά, ΕΔΙΠ ΤΜΣ ΕΚΠΑ, για την καθοδήγηση των φοιτητών.

Με την επικείμενη ομιλία ολοκληρώνεται ο κύκλος εισαγωγικών ομιλιών της ΚΟΑ σε συνεργασία με το ΤΜΣ ΕΚΠΑ για την ακαδημαϊκή και καλλιτεχνική χρονιά 2022-2023.