ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΥΜΦΩΝΙΚΗΣ ΟΡΧΗΣΤΡΑΣ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΑΤΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΑΘΗΝΩΝ

Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Φιλοσοφική Σχολή, Τμήμα Μουσικών Σπουδών

Πρόγραμμα διδασκαλίας μουσικών οργάνων συμφωνικής ορχήστρας

Σε συνεργασία με την Κρατική Ορχήστρα Αθηνών

Ανακοίνωση

Το πρόγραμμα διδασκαλίας μουσικών οργάνων συμφωνικής ορχήστρας σε συνεργασία με την Κρατική ορχήστρα Αθηνών μπαίνει σε εφαρμογή.

Αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Τμήματος το έγγραφο με την ύλη των εξετάσεων εισαγωγής στο πρόγραμμα ανά μουσικό όργανο. Όσοι ενδιαφέρονται (φοιτητές και φοιτήτριες όλων των ετών) θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή online στον ακόλουθο σύνδεσμο.

Οι εξετάσεις για το 1ο και 2ο έτος θα διεξαχθούν την Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2023 στην αίθουσα 917.

Εάν δεν καλυφθούν οι προβλεπόμενες θέσεις από τους φοιτητές και τις φοιτήτριες των δύο πρώτων ετών, τότε θα δοθούν και νέες εξετάσεις για φοιτητές των μεγαλύτερων ετών την Παρασκευή, 20 Ιανουαρίου.

Το ακριβές πρόγραμμα των εξετάσεων (ώρες κλπ) θα ανακοινωθεί όταν ολοκληρωθούν οι δηλώσεις συμμετοχής.

Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την εβδομάδα μεταξύ 23 και 27 Ιανουαρίου 2023 και τα μαθήματα θα ξεκινήσουν στο Εαρινό εξάμηνο 2023.

Δηλώσεις συμμετοχής online γίνονται δεκτές έως την Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου 2022.

Δείτε την ύλη των εξετάσεων εδώ (σύνδεσμος)

Δείτε, συμπληρώστε και υποβάλετε την δήλωση συμμετοχής εδώ: (σύνδεσμος)

Για οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή διευκρινήσεις απευθύνεστε με μέιλ στην κα Αλίνα Καλοπανά ή στον κ. Νίκο Μαλιάρα