Εξ αποστάσεως διαδικασίας διεκπεραίωσης Περγάμου

Λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών που επικρατούν, τροποποιείται η διαδικασία έγκρισης Περγάμου, χωρίς αυτό να σημαίνει όμως ότι θα παρακάμψουμε σε τίποτε την εξακρίβωση των στοιχείων των ενδιαφερομένων φοιτητών, μεταπτυχιακών και υποψηφίων διδακτόρων της σχολής.

Τα βήματα έχουν ως εξής:

1) O ενδιαφερόμενος κατεβάζει την έντυπη βεβαίωση Περγάμου και συμπληρώνει τα στοιχεία του.

Έντυπο

2) Το φωτογραφίζει ή το σκανάρει και το προωθεί στο email του υπεύθυνου υπαλλήλου του τμήματος για προπτυχιακούς φοιτητές (κύριο Σταύρο Γιακμόγλου, sgiakm[at]music.uoa[dot]gr) και για μεταπτυχιακούς φοιτητές (κύριο Νικόλαο Φλεριανό, nflerianos[at]uoa[dot]gr)

3) Ο υπεύθυνος το εκτυπώνει το σφραγίζει και στη συνέχεια το στέλνει στο email: largyrio@uoa.gr σε μορφή φωτογραφικού αρχείου.

4) Όταν ο ενδιαφερόμενος κάνει την ηλεκτρονική ανάρτηση στην πλατφόρμα, η Βιβλιοθήκη προχωρά τη διαδικασία ελέγχου, ταυτοποίησης και τελικής έγκρισης της εργασίας του.

Τέλος, οι γραμματείες ενημερώνονται μέσω αυτοματοποιημένου μηνύματος της Περγάμου ότι η εργασία έχει ελεγχθεί και εγκριθεί.

Από τη Γραμματεία